News Room

,,Złe” kryptowaluty pomagają UNICEF

Unicef wykorzystuje kopanie kryptowalut do niesienia pomocy dzieciom

Jak się okazuje, tak znana organizacja jak UNICEF korzysta z najnowszej technologii blockchain, wykorzystując ją do celów charytatywnych.

Fundusz Narodów Zjednoczonych ds. Dzieci (UNICEF) stara się wykorzystać komputery osób odwiedzających ich stronę do pozyskiwania darowizn za pomocą miningu kryptowalutowego.

W tym celu organizacja uruchomiła witrynę „The Hope Page” – stronę internetową, która  służy do wydobywania kryptowalut za pomocą mocy obliczeniowej komputerów odwiedzających. Organizacja non-profit napisała w oświadczeniu, że strona „pozwoli Australijczykom na nowy sposób udzielenia pomocy dzieciom potrzebującym – poprzez odwiedzanie ich strony,  gdy np. będą oni w tym czasie przeglądać ineternet”, stwierdziła ITnews Australia.

Według strony internetowej Hope Page, witryna pozwala odwiedzającym wybrać, jaką moc obliczeniową chcą wnieść do procesu wydobywczego. Im dłużej pozostają na stronie, tym więcej krypto zostanie wydobyte. UNICEF stwierdza: „Wydobywanie jest całkowicie bezpieczne dla twojego komputera. Jeśli niepokoi Cię pobór energii, zmniejsz ilość mocy obliczeniowej, która zostanie wykorzystana.” Każda wydobyta krypto-waluta zostanie sprzedana i ,,zamieniona” w waluty fiat, a następnie przekazana na rzecz UNICEF Australia w celu pomocy dzieciom  które znalazły się w trudnej sytuacji na całym świeci. Tak pozyskane środki  posłużą na zakup środków ratunkowych, takich jak woda pitna, żywność czy szczepionki.

Miner przy pomocy przeglądarki jest wspomagany przez  Coinhive API, AuthedMine, a w dalszej perspektywie przyczyni się do kopania kryptowaluty Monero. Według Jennifer Tierney, dyrektora ds. Pozyskiwania funduszy i komunikacji dla UNICEF Australia, organizacja stara się wykorzystać pojawiające się nowe technologie. By jednocześnie podnosić świadomość na temat bieżących kryzysów humanitarnych i zbierać darowizny na wsparcie dotkniętych dzieci.

Jak możemy doczytać, takie rozwiązanie ma swoich zwolenników. Do tej pory zanotowano już ponad 1600 osób, które ofiarowały cześć swojej mocy obliczeniowej, by pomóc organizacji. 

Wracając do kontrowersyjnego nagłówka, nie można kojarzyć kryptowalut tylko z czarną stroną transakcji, jak niejednokrotnie próbują przedstawić to media, czy Rząd naszego kraju. Choć pewnie Was inwestorów nie musimy o tym przekonywać, tak  wśród osób które nie są związane z światem technologii blokchain powinniśmy rozpowszechniać podobne artykuły i doniesienia z całego Globu. UNICEF to nie organizacja krzak, stoją za nią naprawne kompetentni ludzie, którzy wiedzą jak przysłużyć się osobom potrzebującym pomocy, korzystając przy tym z najnowszych sprawdzonych rozwiązań.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Zobacz również

Close
37
Close
Przejdź do paska narzędzi