News Room

Świat ostatecznie będzie miał jedną walutę, CEO Twitter

Dyrektor generalny Twitter-a, Square Inc. Jack Dorsey wyraził optymizm co do roli kryptowalut w przyszłości płatności, mówiąc, że „internet zasługuje na swoją walutę i będzie ją miał”

Na konferencji,  w środę Dorsey przekazał zaintesowanym kryptografią, że wirtualne waluty są przyszłością legalnego środka płatniczego. Nie wie, czy będzie to bitcoin (BTC), lecz ma nadzieję, że tak się okaże.

Square, deweloper rozwiązań w zakresie płatności i usług finansowych, zezwolił kupującym na płatności  BTC  w 2014 r.  Transakcje za pomocą BTC umożliwił prawie wszystkim użytkownikom swojej aplikacji gotówkowej, w lutym bieżącego roku.

Jednak nie wszyscy w Square mają entuzjazm Dorseya. W swojej wypowiedzi dodał, że „był to dość kontrowersyjny ruch w firmie”,  nadal trwają debaty na  ten temat. Według niego, niektórzy członkowie zarządu firmy są również niechętnie nastawieni na ideę kryptowalut.

Na początku maja Square odnotował niskie zyski z handlu BTC w pierwszym kwartale, które wyniosły tylko około 200 000 USD. Podczas gdy obrót BTC stanowił 5 procent ogólnego przychodu w wysokości 34,1 miliona dolarów, firma wydała 33,9 miliona dolarów na zakup tokenów. Niedawne przemówienie Dorseya potwierdza wcześniejsze komentarze, że Bitcoin stanie się „wspólną walutą” świata w ciągu dekady. Można wywnioskować, że mocno wierzy on w rozwój e-waluty nr.1 na świecie, po jego słowach:

„Świat ostatecznie będzie miał jedną walutę, Internet będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że będzie to Bitcoin. ”

Jack Dorsey

Dorsey zaznaczył, że obecnie Bitcoin jest „powolny i kosztowny”, co sprawia, że ​​trudno go wykorzystać jako medium wymiany. Twórcy mają więc nad czym pracować, by stałą się ona globalnym środkiem płatniczym.

Jakie jest wasze zdanie, co do przyszłości kryptowaluty służącej do płatności na całym globie? Bitcoin, Litecoin, czy może inny, dotąd nie znany projekt?

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Close
Przejdź do paska narzędzi