KryptowalutyKryptowaluty / Ico

Ripple

Historia

Żadna inna kryptowaluta nie wywołała w 2017 roku takiego zamieszania jak ripple. Ale zaraz, zaraz… Czy to w ogóle jest kryptowaluta?! No właśnie, w branży trwają wielkie spory. Jedno jest pewne, wchodząc w świat crypto nie wolno przejść obojętnie obok XRP. To system płatności oparty na systemie blockchain. Pod względem kapitalizacji zajmuje obecnie trzecie miejsce na świecie. Jej autorem jest Ryan Fugger. XRP istnieje od sześciu lat.

Potencjał

Skąd biorą się wątpliwości wokół tej waluty? Przede wszystkim z jej scentralizowania. W przeciwieństwie do wszystkich pozostałych ripple ma swojego „wydawcę”, który w każdej chwili może „dodrukować” dowolną ilość coinów.

 

Czy to oznacza jednak, że nie warto w nią inwestować? Naszym zdaniem nie! Warto zwrócić uwagę, że technologii ripple używają banki (np. Santander czy UniCredit). Autorzy tego projektu stale powtarzają, że na bieżąco go rozwijają, a przyszłość stoi przed nim otworem. Największą zaletą rippla jest fakt, że transakcje przy jego pomocy odbywają się błyskawicznie (dużo szybciej niż w przypadku bitcoina). To może oznaczać, że technologię będzie wprowadzało coraz więcej instytucji. A przez to popyt na nią znacząco wzrośnie. Z drugiej strony panuje opinia, że na rynku istnieje zbyt dużo tej waluty, żeby mogła ona osiągnąć zawrotnie wysoką cenę. 2017 rok, w którym ripple osiągnął ponad 1000-procentowy wzrost udowadnia, że w świecie krypto nie ma rzeczy niemożliwych.

Tagi
Pokaż więcej

kryptowaluciarz

kryptowaluciarz.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Close
Przejdź do paska narzędzi