News Room

Przydatne aplikacje

 

 Przydatne aplikacje w świecie kryptowalut:

Bezpieczeństwo:

Google Authenticator – aplikacja, którą każdy powinien posiadać. Dostępna na platformy IOS i androida. Posłuży nam do zabezpieczania swoich kont na wszelakich giełdach. Oprócz standardowego loginu i hasła, będziemy musieli podać kod, który wyświetli się na naszym smartfonie, wszystko po to, by się zalogować. Choć niektórzy uznają to za niepotrzebny dodatkowy etap logowania, Wam – jako Ci bardziej doświadczeni koledzy -zalecamy zaopatrzyć się w tą aplikację i używać jej na każdej giełdzie.

 

Portfolio:

Zanim przejdziemy do opisu poszczególnych aplikacji, przypomnimy czym właściwie jest nasze portfolio. To zbiór naszych wszystkich kryptowalut, wraz z ich ilością, ceną zakupu… to taki nasz dzienniczek zakupów, zalecamy również prowadzić w nim i sprzedaż; w ten sposób otrzymamy nasz aktualny bilans zysków/strat. Uprzedzamy pytania: tak, można prowadzić go w zeszycie, także zalecamy stosować ten sposób. Instalując jednak dodatkowo aplikację do przechowywania i podglądu naszego portfolio zauważycie znaczące różnice. Dostrzeżecie przewagę aplikacji nad papierem – aktualny podgląd. Przejdźmy do clue tematu, jakie aplikacje polecamy?

Delta – nasz wybór, z czystym sumieniem polecamy tą aplikację każdemu użytkownikowi. Dzięki niej zgromadzimy nasze wszystkie kryptowaluty w jednym miejscu. Aplikacja naprawdę bardzo prosta i intuicyjna.

Poradnik pierwszego użycia  (dane na załączonych grafikach służą tylko i wyłącznie przykładowi)

Na pierwszy rzut oka widzimy u dołu trzy zakładki

1  – (symbol trójkącika) – tutaj znajduje się nasze portfolio.

2 – (symbol oka) Watchlist – miejsce gdzie dodamy tokeny które chcemy śledzić, a ich nie posiadamy

3 – (symbol zębatki) – ustawienia

 

 

 

 

Zakładka naszego portfolio (1).

 

 Jak dodać nasz pierwszy token? Postępuj zgodnie z instrukcją:

 

Tokeny dodajemy poprzez znak plusa na białym tle:

 • dalej wyszukujemy nazwy interesującej nas kryptowaluty
 • zaznaczamy czy ją kupujemy/sprzedajemy, (Buy/Sell)
 • określamy giełdę (exchange)
 • określamy w parze z jaką walutę ją zakupiliśmy (Trading Pair – BTC, ETH, USDT itd.)
 • podajemy cenę zakupu w USD bądź BTC (Buy Price)
 • ilość tokenów które dodajemy do naszego portfolio (Amount Bought)
 • ustawiamy datę i czas (Date & time) – Ważne! Podaj zawsze dokładną datę i czas zakupu coina, aplikacja korzysta z bazy danych, dzięki czemu będziesz miał podgląd na zyski/straty w zestawieniu z aktualnymi cenami, które jednak odniosą się do tych które zakupiłeś w przeszłości
 • kolejny suwak posłuży do określenia czy zakup/sprzedaż ma być uwzględniona z środków jakie posiadamy już w naszym portfolio NIE/TAK  (Deduct from holdings)
 • dalej określamy prowizję transakcji w % (Transaction Fee)
 • na końcu możemy dodać ewentualne uwagi/notatki do transakcji (Notes)
 • pozostało nam już tylko dodać transakcję i gotowe pierwszy token dodany do Twojego portfolio! 😉

Jak poznać szczegóły danego coina?

Wystarczy kliknąć na jego nazwę w naszym portfolio, dzięki temu pozyskamy m.in.  informację o:

 • jego aktualnej cenie
 • wykres przedstawiający jego wahania cenowe z skokiem godzinowym/dobowym/miesięcznym czy od powstania tokenu i wejścia na giełdy
 • transakcje jakie przeprowadziliśmy na danym tokenie
 • bilans zysków/strat
 • dodamy alerty/przypomnienia jakie nas będą interesowały (np. aplikacja powiadomi nas po osiągnięciu danego progu cenowego, na danej giełdzie)

 

Zakładka Watchlist (2)

Dodamy w niej – analogicznie jak do naszego portfolio – tokeny, z tą jednak różnicą, iż tutaj nie podajemy ich ilości itd. Służyć ona będzie do śledzenia ruchów danego coina, którego chcemy śledzić w aplikacji. Możemy w tym  miejscu również dodać przypomnienie/alert przy cenie jaka będzie nas satysfakcjonowała do przyszłego zakupu.

Zakładka Ustawienia (3)

Znajdziemy w niej i ustawimy podstawową walutę fiat (nie kojarzysz pojęcia? Zajrzyj do naszego słowniczka) do jakiej chcemy odnosić nasze kryptowaluty. Zmienimy przypomnienia jakie chcemy by nam się wyświetlały (notifications). Znajdziemy tutaj dostęp do płatnej wersji aplikacji (przydatna opcja dla doświadczonych już ,,graczy” pozwala nam ona m.in. na tworzenie kilku portfolio.

 

 

Coinstats –  alternatywna aplikacja do tej opisanej powyżej (Delta). Również posłuży nam do założenia i zarządzania naszym portfolio. Na dzień dzisiejszy pozwala ona na stworzenie kilku portfolio i przełączanie się między nimi. Aplikacja również prosta w obsłudze, może  troszkę z mniejszą ilością danych do określenia. Jeśli chcecie dodać w niej takie szczegóły jak giełdę wymiany, czas i datę zakupu – należy w momencie dodawania nowej kryptowaluty przejść na zakładkę advanced. Warto dodać , iż można ustawić do aplikacji hasło dostępu – zabezpieczyć się w porosty sposób Pinem, przed podejrzeniem naszego portfolio przez osoby niepowołane.

 

 

Jeśli znacie inne przydatne aplikacje,  prosimy o zostawienie po sobie komentarza, na pewno im się przyjrzymy. Jeśli nam się spodobają oczywiście uaktualnimy ten wpis i przedstawimy je szerszemu gronu – czyli Wam wszystkim.

Tagi
Pokaż więcej

admin

kryptowaluciarz.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

37
Close
Przejdź do paska narzędzi