Krypto X

Polecamy: Inwestuj z Kryptowaluciarzem (część I)

Kochani, dziś prezentujemy Wam pierwszy odcinek naszego cyklu, w którym zaprezentujemy najciekawsze naszym zdaniem projekty. Takie, w które warto zainwestować długofalowo i z dużą szansą na zyski. Przedstawiamy OmiseGo (OMG)

To startup Juna Hasegawy i Donniego Harinsuta, założycieli istniejącej od 2013 roku tajlandzkiej firmy Omise. W 2017 roku poprzez ICO zebrali ponad 25 milionów dolarów. Obecnie kapitalizacja OmiseGo to 1,500,678,583 USD, co daje kryptowalucie 18 miejsce na rynku.

OMG umożliwia świadczenie usług finansowych osobom bez kont bankowych. To otwarta platforma płatności, z wbudowaną w protokół zdecentralizowaną giełdą zasobów cyfrowych – zarówno kryptowalut jak i tradycyjnych pieniędzy. Mottem OmiseGo jest „unbank the banked”.

System płatności Omise działa w południowo-wschodniej Azji i wszyscy partnerzy, którzy obecnie jej używają wraz ze startem głównej sieci OMG przeniosą się na blockhain (obecnie ponad 500 firm)

Dlaczego naszym zdaniem projekt wygląda solidnie? Oto kilka argumentów.

  • Blockchain oparty jest o proof of stake (dowód stawki) – oznacza to, że sieć nie zużywa tak ogromnych ilości energii jak BTC, a ‚górnicy’ poprzez trzymanie waluty (stawkowanie) otrzymują wyższe opłaty (fee);
  • bank w telefonie – ePortfel, który będzie oparty o blockchain OMG pozwoli kupującym, sprzedawcom czy dostawcą usług płatnicznych na łatwiejszą wymianę. Nieważne czy kupujący będzie miał w portfelu kryptowalutę, a sprzedawca będzie chciał za swój produkt otrzymać tradycyjną walutę – dzięki zdecentralizowanej giełdzie OmiseGo nie będzie to miało znaczenia. Jednocześnie używanie e-walleta nie będzie wymagało pełnej identyfikacji, nie będzie czasowego zobowiązania, a opłaty będę bardzo niskie;
  • portfel wraz z SDK dostępny będzie za darmo dla firm – każda firma będzie mogła oprzeć na nim swój program-portfel dla klientów, co pozwoli używać zdecentralizowanej giełdy;
  • system płatności Omise działa w południowo-wschodniej Azji i wszyscy partnerzy, którzy obecnie jej używają wraz ze startem głównej sieci OMG przeniosą się na blockhain (obecnie ponad 500 firm);
  • w przeciwieństwie do banków czy e-portfeli ekosystem OMG nie będzie scentralizowany i nikt poza nami nie będzie miał dostępu do naszych pieniędzy;
  • pierwszy projekt, który ma zaimplementować Plasmę – technologię, która zapewnia nieograniczoną skalowalność i możliwość przetwarzania ponad miliona transakcji na sekundę – dla porównania Bitcoin 7, PayPal 193, Ripple 1500, Visa 56000.

Projekt wspiera sam Vitalik Butterin, z którym kilku twórców OMG współpracowało wcześniej przy Ethereum.

Projekt wspiera sam Vitalik Butterin, z którym kilku twórców OMG współpracowało wcześniej przy Ethereum.

OMG ma już podpisanych także kilka partnerstw, m.in. z południowo-koreańską firmą obsługującą karty kredytowe, ShinhanCard, spółką stowarzyszoną z Shinhan Financial Group czy McDonald’s Thailand.

Jak z każdą kryptowalutą, nie ma możliwości, aby nie było kilku wątpliwości. Projekt jest bardzo skomplikowany. Twórcy muszą połączyć ze sobą wiele elementów, aby wszystko działało tak, jak zamierzyli. Projektodawcy wstępnie planowali uruchomienie mainnet pod koniec zeszłego roku, obecnie szacowana data premiery to czerwiec. Mimo wszystko zapewniają, że blockchain jest gotowy, a praca nad Plasmą wyprzedza harmonogram.

Pełny road map dostępny jest na stronie: https://blog.omisego.network.

Pamiętaj, że ten tekst nie ma na celu zachęcenia Cię do inwestycji w kryptowaluty. Jak każda inwestycja, tak i ta, wiąże się ze sporym ryzykiem. Nie inwestuj w nic, jeśli jesteś zadłużony i/lub nie masz zapewnionej płynności finansowej. Do ryzykownych inwestycji używa się pieniędzy, które możesz przeznaczyć na stratę.

 

Tagi
Pokaż więcej

X

HODL

Dodaj komentarz

Close
Przejdź do paska narzędzi