Krypto Artur

MasterCard krok ku kryptowalutom

19 marca starszy dyrektor wykonawczy MasterCard, Ari Sarker, przekazał do wiadomości publicznej: ,,Będziemy w przyszłości otwarci na ideę wykorzystania  cyfrowych walut narodowych emitowanych przez banki centralne”. To bardzo pozytywna informacja w kontekście płatności kryptowalutami. 

Zaznaczył on jednak, iż w chwili obecnej będą oni wspierać tylko waluty emitowane przez Rządy (krajowe waluty cyfrowe). Wszystko po to by mieć kontrolę nad użytkownikami którzy będą dokonywali transakcji.

Sarker oznajmił, że MC prowadzi obecnie program pilotażowy na temat Bitcoina (BTC) w Japonii i Singapurze.  Wszystko po to by posiadacze BTC mogli je wypłacać na kartę MasterCard.

MasterCard Labs pracuje nad technologią Blockchain, która miałaby obsługiwać wszelkie przypadki użycia, między innymi: płatności międzybankowe, biznesowe, śledzenie zobowiązań finansowych związanych z handlem w sieci łańcucha bloków, wymiana wiedzy o kliencie czy też rozwiązanie problemu prania brudnych pieniędzy. 

Krótko mówiąc zapaliło się światełko, które może przybliżyć nas do zalegalizowania płatności kryptowalutami na powszechniejszej skali. To wydarzenie z pewnością przyczyniło się do pokonania lokalnego oporu na poziomie 8600$ przez Bitcoina. W najbliższych dniach możemy oczekiwać kolejnych wzrostów.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Close
Przejdź do paska narzędzi