News Room

LG wprowadza platformę Blockchain

Firma zależna, giganta elektronicznego LG wprowadza na rynek swoją korporacyjną platformę Blockchain. Nazywa się ona ,,Monachain”, posłuży w wielu sektorach, w tym w finansach i produkcji.

 

Wewnętrzna platforma blockchain dla przedsiębiorstw, ma koncentrować się na stosowaniu cyfrowego uwierzytelniania,  zarządzaniu łańcuchem dostaw, a także na cyfrowej walucie.

Ciekawym jest również fakt iż, Monachain umożliwia także uczestnikom tworzenie własnych cyfrowych portfeli walutowych. Sprawi to, że lokalne samorządy będą mogły wydawać lokalną walutę jak i wypłacać świadczenia socjalne. Co więcej, grupa LG ujawniła, że ​​pracuje nad infrastrukturą bankowości społecznościowej z bankami komercyjnymi, umożliwiając im emisję i dystrybucję waluty cyfrowej za pośrednictwem platformy blockchain – ujawnił raport Yonhap.

Firma dodała w oświadczeniu:

Co więcej, platforma może pomóc właścicielom firm zwiększyć produktywność, ponieważ firma oferuje cyfrowy system zarządzania łańcuchem dostaw. Umożliwi to dostawcom wydajne zarządzanie całym procesem produkcji. Monachain używa zdecentralizowanego identyfikatora, by umożliwić weryfikację tożsamości cyfrowej. W ten sposób uczestnicy łańcucha blokowego będą mogli samodzielnie zweryfikować swoją tożsamość na smartfonie przed dokonaniem płatności lub przekazu.

Firma LG CNS po raz pierwszy ogłosiła szczegóły dotyczące swojego pierwszego blockchainu dla przedsiębiorstw w połowie 2017 roku. Platforma oparta jest na Cordie, oprogramowaniu do rozproszonego zezwolenia, opracowanym przez globalne konsorcjum blockchain bankowych kierowane przez nowojorską firmę R3.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Close
Przejdź do paska narzędzi