Krypto Artur

Kto stoi za bitcoinem? Czy naprawdę tajne służby? – ciekawy tekst w czerwcowym „Świecie Wiedzy”

Bardzo ciekawy artykuł poświęcony najpotężniejszej kryptowalucie znajdziemy w czerwcowym numerze popularnego miesięcznika „Świat Wiedzy”. 

Czym jest bitcoin? Czy bańką spekulacyjną? A może to przebiegły sposób amerykańskich służb specjalnych, by inwigilować ludzi na całym świecie? Te – oraz wiele innych pytań, znajdziemy w interesującym tekście. Zdaniem jego autora śledztwo wokół powstania bitcoina przynosi sensacyjne wnioski.

Jakie konkretnie? Otóż bardzo prawdopodobnie, iż to Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) stoi za stworzeniem najpotężniejszej kryptowaluty. Dlaczego miałaby to robić? Odpowiedź wydaje się dość oczywista. By w prosty i bezpieczny sposób poznać sekretne powiązania oraz ustalić tożsamość potencjalnych zamachowców, mafijnych bossów, przestępców, a przy okazji także… zwykłych obywateli.

Czym jest bitcoin? Czy bańką spekulacyjną? A może to przebiegły sposób amerykańskich służb specjalnych, by inwigilować ludzi na całym świecie?

Dziennikarze „Świata Wiedzy” zaznaczają, że zdaniem części ekspertów to właśnie służby specjalne USA wymyśliły bitcoina. Kryptocoina, który rzekomo ma zagwarantować anonimowość, a w rzeczywistości jest sposobem na na jeszcze szerzej zakrojoną inwigilację.

Przypominają przy okazji także opinię Natalii Kaspersky, ekspertki IT, która również swego czasu przyznała wprost: „bitcoin to projekt amerykańskich agencji wywiadowczych”.

Rozważają też inną z tez. A mianowicie taką, że bitcoin to tajna broń CIA, która m.in. ma na celu finansowanie tajnych operacji.

Jak jest w rzeczywistości? Naszym zdaniem upłynie jeszcze sporo wody w Wiśle i Odrze, zanim poznamy prawdę. Ale wspomniany tekst jest godny polecenia, dlatego zachęcamy do sięgnięcia po czerwcowy numer „Świata Wiedzy”.

Tagi
Pokaż więcej

Artur

Im trudniejsza bitwa, tym słodsze zwycięstwo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Zobacz również

Close
Close
Przejdź do paska narzędzi