News Room

Jaką wybrać strategię gry na giełdzie kryptowalut? (część 1)

Dziś prezentujemy Wam pierwszą część mini poradnika, który stworzył Robredo, jeden z pomysłodawców portalu Kryptowaluciarz.pl. Zachęcamy do przeczytania!

Jeśli jesteś na początku swojej drogi z kryptowalutami, to temat strategii gry na giełdzie powinien być dla Ciebie obowiązkowy. W ciągu najbliższych dni przedstawię moje rozwiązania. Zanim jednak przystąpisz do gry, zapamiętaj jedno. Bez względu na wybór taktyki i stylu zawsze stawiaj sobie cel. Co ważniejsze – konsekwentnie musisz się go trzymać, tylko w taki sposób będziesz miał wpływ na to co robisz.

Przejdźmy do podziału strategii gry. Są to: short i trading, midterm i longterm.

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej strategii short i tradingowi. Strategia short – jak sama nazwa wskazuje – to granie w stosunkowo krótkich przedziałach czasowych. Stosując ją zawsze wyszukuję tokeny, wokół których w najbliższym czasie będzie się coś działo. Ludzie lubią grać pod wydarzenia. Mamy wówczas do czynienia z tzw. pump and down. Co to znaczy? Już tłumaczę: pompowanie ceny przypada na jakiś czas przed ważnym wydarzeniem dla danego tokenu. Lecz uważaj, zawsze gdy są duże wzrosty, to trzeba oczekiwać także i odreagowania rynku czyli spadków (niekoniecznie musi on przypaść w dzień wydarzenia, pod które była pompowana cena, musisz śledzić rynek, czasami warto wyprzedać się kilka dni przed tym wydarzeniem z mniejszym zyskiem, a za to pójść spać z chłodną głową).

Uważaj, zawsze gdy są duże wzrosty, to trzeba oczekiwać także i odreagowania rynku czyli spadków

Zapytasz pewnie, gdzie szukać informacji? Dla poszczególnych tokenów najważniejsze wydarzenia znajdziesz w ich roadmap (czyli na oficjalnej stronie). Ja korzystam z http://www.coincalendar.info . Znajdziecie tam najważniejsze wydarzenia ułożone chronologicznie w kalendarzu. To pierwsza strona, której musicie przyjrzeć się uważnie i dodać ją do swoich zakładek, bo będzie Wam towarzyszyła prawdopodobnie podczas całej przygody z kryptowalutami.

Pod jakie wydarzenia gram? Oczywiście, muszą być one znaczące. Jak je zatem wyselekcjonować? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy token różni się od siebie i jest na różnym rozwoju projektu. Z tych najważniejszych, na które warto zwrócić uwagę, to:

wejście na nową giełdę (najlepiej dużą, bądź większą niż obecne)

wprowadzenie innowacyjnego rozwiązania, nad którym zespół pracował

dodanie oficjalnego portfela

podpisanie nowych kontraktów ze znaczącymi firmami

duża reklama

rebranding

Pamiętaj jednak, że w obecnej chwili Bitcoin, ma przewagę na rynku wynoszącą ponad 40% całego kapitału. Dlatego to jego cena reguluje cały rynek. Podczas spadku Bitcoina może być trudno o wzrosty innych walut, chyba że wydarzenie związane z innym tokenem to będzie prawdziwa petarda. Przed dokonaniem zakupu zawsze sprawdź także, czy nie jest już na niego za późno – może apogeum wzrostów już minęło? Czasami lepiej odpuścić, niż kupić na górce, co może spowodować zamrożenie środków na dużo dłuższy okres czasu niż planowałeś.

Podczas spadku Bitcoina może być trudno o wzrosty innych walut, chyba że wydarzenie związane z innym tokenem to będzie prawdziwa petarda.

Przejdźmy do strategii  tradingu. Sam niezbyt często korzystam z tego rozwiązania, gdyż ten styl podchodzi trochę pod hazard. Ja osobiście wolę bezpieczniejsze wyjścia. Trading związany jest z  szybkim obrotem tokenów. Zarobek opiera się na codziennych ruchach kursów. Kupowaniu i odsprzedawaniu z założonym zyskiem. Decydując się na taki styl warto zwrócić uwagę na prowizje giełdy za obroty i uwzględnić to w swoich obliczeniach i założeniach na jakim % będziemy obracali.

Kolejne strategie gry wkrótce, polecamy śledzić nasz twitter i facebook by ich nie przeoczyć.

 

Tagi
Pokaż więcej

Artur

Im trudniejsza bitwa, tym słodsze zwycięstwo

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Zobacz również

Close
37
Close
Przejdź do paska narzędzi