News Room

HTC Exodus – smartfon wykorzystujący technologię blockchain

Firma HTC ogłosiła plany rozwoju telefonu komórkowego z Androidem o nazwie Exodus wraz z implementacją technologii blockchain. Projekt jest prowadzony przez Phila Chena, który wcześniej kierował działaniami firmy HTC Vive VR.


Chen ogłosił we wtorek plany wdrożenia Exodus, na konferencji Consensus 2018 w Nowym Jorku gdzie przedstawić część szczegółów dotyczących tego urządzenia.  Potwierdził, że smartfon będzie obsługiwał Bitcoin i Ethereum. Dodatkowo technologia zapewnieni bezpieczeństwo naszego smartfona, będzie posiadał uniwersalney portfel czy zdecentralizowane aplikacje, których ciągle przybywa na rynku.

„Naszą wizją jest rozszerzenie ekosystemu blockchain poprzez stworzenie pierwszego na świecie telefonu przeznaczonego do zdecentralizowanych aplikacji i zabezpieczeń” – czytamy na stronie docelowej Exodus. „Wraz z wypuszczeniem na rynek HTC Exodus możemy sprawić, że stanie się to rzeczywistością”.

 

Podobnie jak w przypadku Next Web, HTC planuje także stworzenie swoistej sieci blockchain, w której kryptowaluty będą mogły być przedmiotem handlu wśród użytkowników Exodus. Każdy telefon będzie działał jako węzeł dla bloków Bitcoin i Ethereum, tak aby każde z urządzeń zwiększyło ogólny rozmiar i zasięg sieci. Firma rozważa również akceptację krypto-waluty jako formy płatności za telefon, chociaż jej cena nie została ostatecznie sprecyzowana.

„Jesteśmy podekscytowani faktem wprowadzenia nowej technologii na nasze smartfony. Tym, że obsługujemy podstawowe protokoły, takie jak Bitcoin, Lightning Networks, Ethereum, Dfinity i inne” – powiedział Chen. „Chcielibyśmy wesprzeć cały ekosystem blockchain, a w ciągu najbliższych kilku miesięcy liczymy na wiele owocnych partnerstw. „


HTC Exodus będzie drugim na świecie smartfonem wykorzystującym w takim stopniu technologię blockchain. Pierwszy, stworzony przez Sirin Labs, zwany Finney, kosztuje 1000 $ i umożliwia korzystanie i przechowywanie kryptowalut bez ponoszenia opłat transakcyjnych. Urządzenie Finney-a posiada: procesor Snapdragon 845, 6GB RAM, 128GB pamięci i 3000mAh baterii, będzie dostępny do kupienia w październiku. Nie ma natomiast jeszcze sprecyzowanej dokładnej daty, kiedy HTC Exodus trafi do sprzedaży.

W ciągu ostatnich tygodni pojawiają się ciągłe informacje o nowych firmach, które będą wspierały i wykorzystywały technologię blockchain. To bardzo pozytywny aspekt, w rozumieniu całego przyszłościowego rynku kryptowalut. Jeśli interesują Was inne wiadomości związane z planami wdrożenia blockchaina dajcie znać, z pewnością przyjrzymy się im bliżej.

 

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Close
Przejdź do paska narzędzi