News Room

Facebook prowadzi prace na własną kryptowalutą

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, niosą ze sobą gorące tematy do dyskusji, wygląda na to, że serwis społecznościowy nie chce pozostać w tyle. Facebook podobno ma zamiar zrobić własną kryptowalutę, informacja ta wynikła od osób które rozmawialy z Cheddar. Cały materiał z wiadomości możecie obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=htxxyE4nHGU

Tokeny Facebooka byłyby wykorzystywane do dokonywania płatności online.  Serwis prowadzi swego rodzaju rynek na usługi, krypto mogłoby służyć jako forma płatności na stronie, a także w innych aplikacjach. Według jednej z osób tego portalu, to bardzo poważne plany związane  z rozwijaniem własnej kryptowaluty.

Jeśli okaże się to prawdą, nie byłby to jednak pierwszy kontakt FB z cyfrowymi walutami. Tym razem, założyciele postawiliby na innowacyjną implementacje nowej technologii, blockchain. W przeszłości portal społecznościowy oferował Facebook Credits, sposób płacenia za gry i inne przedmioty drogą elektroniczną. Kredyty jednak wygasły dość szybko, po dwóch latach.

Połączenie krypto i FB wydawało się do tej pory czymś niemożliwym, zwłaszcza po nagonce na reklamy środowiska kryptowalut. Było tak, aż do minionego tygodnia, kiedy sieć społecznościowa ogłosiła poważną reorganizację. W ramach wiadomości ujawniono, że portal ma teraz specjalny oddział blockchain, prowadzony przez Davida Marcusa. Marcus był odpowiedzialny za każdemu znany Messenger, wcześniej w swojej karierze był prezesem PayPala.

To, że serwis społecznościowy tworzy zespół specjalnie zajmujący się blockchainem, jest szczególnie intrygujące, ponieważ do tej pory blokuje on równocześnie reklamy środowiska kryptowalut. Czy nie podlega Wam to pod małą hipokryzję? Zakazać, reklamy całego rynku i jednocześnie prowadzić pracę na swoją osobistą implementacją tej technologii.

 

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji, będziemy bacznie przyglądać się temu newsowi. Jeśli wypłyną nowe informacje w tym temacie, dowiecie się o nich pierwsi. Na koniec pozostawiam Was z pytaniem, co Wy sądzicie o tej całej sytuacji?

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Close
Przejdź do paska narzędzi