News Room

Ethereum Classic na Coinbase

Coinbase, największa giełda kryptowalut, dom maklerski i portfel z siedzibą w USA, zintegrował Ethereum Classic 12 czerwca. Tym samym ETC wyprzedziła inne główne kryptowaluty, takie jak Ripple i EOS i inne.

Społeczność została zaskoczona nagłą decyzją Coinbase, aby dodać ETC do swojej platformy, biorąc pod uwagę, że jest to 18 wg. rankingu kryptowaluta na rynku globalnym. Istnieje ponad tuzin kryptowalut z większą rynkową wyceną i wolumenem, co było więc przyczyną takiej decyzji?.

Dan Romero, wiceprezes i dyrektor generalny Coinbase, przyznał, że społeczność kryptowalut  zareagowała ze zdziwieniem. Podkreślił, że decyzja Coinbase o integracji ETC była wynikiem zgodności z lokalnymi przepisami i regulacjami.

„Będziemy nadal dodawać tyle zasobów, ile możemy, w bezpieczny i zgodny sposób. Budowanie marki, która jest najbardziej zaufana i zapewnia klientom bezpośredni dostęp do kryptowalut w USD, EUR, GBP, wymaga zachowania zgodności z lokalnymi przepisami „- wyjaśnił Romero.

Dlaczego Ethereum Classic?

ETC powstało po tym, jak grupa deweloperów postanowiła dokonać HardForku na Ethereum.  ETC, podobnie jak Ethereum, jest wspierane przez programistów ze społeczności open-source.  Ethereum Classic nie przynosi korzyści żadnej organizacji. Kryptowaluty takie jak Ripple i EOS są nadzorowane przez niezależne i prywatne firmy, w tym Ripple Labs i Block.one.

Przejrzysty kod ETC i zdecentralizowany charakter sprawiły, że Coinbase ostatecznie zintegrowała ETC przed innymi kryptowalutami, takimi jak XRP i EOS.

Brian Armstrong, CEO w Coinbase, powiedział, że integracja ETC jest dopiero początkiem nowej integracji kryptowaluty.  W najbliższej perspektywie firma będzie nadal dodawać więcej kryptowalut i tokenów.

„Jestem podekscytowany, faktem dodawania nowych aktyw do Coinbase” – powiedział Armstrong. Oficjalne ogłoszenie zespołu Coinbase podkreśliło, że platforma najpierw będzie wspierać standard ERC20 i forki bitcoinowe, zanim przejdzie do innych kryptowalut.

Jak ta decyzja wpłynęła na ETC?

Mimo ogólnego trendu spadkowego na rynku, wiadomość ta wpłynęła bardzo pozytywnie na cenę ETC. Zanotował zysk rzędu ponad 20%, tuż upublicznieniu tej współpracy. Cena wzrosła z 12.80$ do ponad 16$ w zaledwie przeciągu godziny.

Załapaliście się na te wzrosty, posiadacie ETC? Czy może obecnie obserwujecie z boku rynek kryptowalut podczas bessy?

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

37
Close
Przejdź do paska narzędzi