Krypto Artur

Ether nie będzie traktowany jak papiery warościowe

Czy  bitcoin i ether są bezpieczne? Jedno z najważniejszych pytań i debat w krypto zostało oficjalnie przedstawione przez SEC.

Na „szczycie całego rynku” firmy Yahoo Finance: Crypto w San Francisco w czwartek amerykański dyrektor ds. Papierów wartościowych i giełdy w dziale finansów korporacyjnych William Hinman powiedział, że komisja nie będzie klasyfikować eteru ani bitcoina jako papierów wartościowych.

Polityka Komisji jest zgodna z tym, co przewodniczący SEC Jay Clayton powiedział niedawno o bitcoinie:  kryptowaluty nie są papierami wartościowymi. Ogłoszenie Hinmana oznacza oficjalne stanowisko SEC: nazwa nie jest ważna, ale kluczowym czynnikiem decydującym jest sposób, w jaki jest sprzedawany, obracany i używany.

Wcześniej bitcoin i ether mogły być traktowane jako papiery wartościowe (takie jak akcje spółki), co wymagałoby rejestracji w SEC, obecnie jednak będą traktowane jak towary, podobnie jak złoto czy ropa.

Podobnie, etykietowanie możliwości inwestycyjnych jako „coiny” lub „token” nie czyni czegoś, co nie jest bezpieczeństwem, twierdzi Hinman.

Urzędnicy Komisji Handlu Towarami i Kontraktami Futures (CFTC) nalegali, by SEC wyjaśniła swoje stanowisko w sprawie eteru. W zeszłym roku CFTC umożliwiło handel futures bitcoinem na trzech giełdach.

Gdyby SEC uznała ether i inne kryptowaluty za papier wartościowy, rynki kryptowalutowe prawdopodobnie zareagowałyby negatywnie, w obliczu niepewności co do tego jakie nowe regulacje by je czekały.

ETH notuje obecnie blisko 10% wzrost, jego wartość oscyluje w granicach  515 USD za sztukę  (tuż przed godziną 20.00. ET)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Zobacz również

Close
Close
Przejdź do paska narzędzi