News Room

Czy Ripple pomaga Amazonowi w płatnościach transgranicznych?

W weekend mogliśmy zobaczyć intrygujące wideo, z członkiem zespołu Ripple Labs. Przedstawił on, niektóre problemy, z jakimi boryka się Amazon w odniesieniu do płatności transgranicznych. Kluczową częścią usługi Ripples jest oczywiście ułatwienie szybkich, tanich i błyskawicznych płatności międzynarodowych. W znacznym stopniu ułatwia ​to firmom na całym świecie dokonywać transakcji, bez potrzeby zakładania lokalnych rachunków bankowych itp.

Film, o którym mowa (patrz ten tweet), pokazuje Ashleesh Birla, SVP produktu w Ripple Labs, który stwierdził, że:

„To był przypadek, w którym Amazon zwracał kupcom należności przez tygodnie, używając płatnościach transgranicznych”. Oczywiście nie oznacza to, że Ripple i Amazon mają teraz potwierdzone partnerstwo w jakimkolwiek obszarze, jednak sugeruje to istnienie elementu komunikacji między Ripple i Amazonem. Otwarty dialog, który mógł przyczynić się do wskazania kilku spostrzeżeń na temat problemów związanych  z płatnościami transgranicznymi.

Idea, wykorzystywania XCurrent przez Ripple, by pomóc Amazonowi w płatnościach międzynarodowych, jest oczywiście o wiele bardziej realistyczną perspektywą, niż to że Amazon wprowadzi płatności XRP dla swoich klientów w najbliższym czasie. Do tej pory większość opiera się na domysłach, trzeba jeszcze poczekać, nim będzie można powiedzieć o nawiązaniu porozumienia.

Na ten moment mówienie o jakiejkolwiek współpracy jest czystą spekulacją. Jak dotąd, team Ripple nie zajął oficjalnego stanowiska, na temat słów wypowiedzianych przez Birlę. Ani Ripple, ani Amazon niczego jeszcze nie potwierdzili. Jeśli wkrótce pojawi się więcej informacji na ten temat, powinniśmy spodziewać się nieco większego zainteresowania coinem XRP,  warto więc śledzić ich strony i o tym pamiętać. Jak prezentuje się dziś drugi coin na świecie? W chwili pisania tego tekstu wartość Ripple wynosi 0,69 USD, co stanowi wzrost o 0,68% (24h).

Wiele osób twierdzi, że obecnie XRP jest obecnie bardzo niedoceniony, jest to wynikiem złych warunków rynkowych, które ostatnio obserwujemy.. Przede wszystkim jednak partnerstwo Ripple i Amazon nadal wydaje się być czystą abstrakcją. Można natomiast zastanawiać się, dlaczego Birla zdecydował się wspomnieć o Amazonie w swoim przemówieniu. Wygląda na to, że za kulisami, zespół stara się nawiązać nić porozumienia z potęgą na rynku sprzedaży.

Jakie jest Wasze zdanie na temat takiej współpracy? Jak może wpłynąć ona na cenę kryptowaluty?

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Close
Przejdź do paska narzędzi