KryptowalutyKryptowaluty / Ico

BITCOIN

Historia

Jak ten czas szybko leci! Wyobraźcie sobie, że właśnie w tym roku obchodzi swoje 10 urodziny! Tak, tak – stary, dobry bitcoin pojawił się na rynku w 2008 roku. Za jego twórcę uważa się tajemniczą postać (a może grupę ludzi?!) Satoshi Nakamoto. Od początku istnienia bitcoin ugruntowuje swoją pozycję w świecie finansów. Pierwsza transakcja za jego pomocą odbyła się na początku 2009 roku. Rok później powstała giełda Bitcoin Market. Ciekawie kształtuje się jego cena w poszczególnych etapach istnienia. W kwietniu 2010 roku w stosunku do dolara bitcoin kształtował się 1:1. W 2011 roku maksymalna wartość wynosiła 32 dolary, pod koniec nastąpił pierwszy spadek i ten rok zakończył się ceną 4,72 USD. W 2012 utrzymywała się lekka tendencja wzrostowa. Bitcoin kosztował wówczas najwięcej 12,5 USD. Jednak już rok później jego maksymalna cena to 266 USD. W listopadzie 2013 osiągnął 1200 USD. W następnych latach cena utrzymywała się poniżej 1000 dolarów, znacząco wybiła się w 2017 roku. W sierpniu osiągnęła 4700 USD, w październiku „pękła” granica 6000 USD, natomiast w grudniu bitcoin osiągnął rekordową cenę 20 000 dolarów.

 

Potencjał

Naszym zdaniem to kryptowaluta z bardzo dużym potencjałem. W przyszłości , w długim przedziale czasowym, cena nadal powinna rosnąć. Powód? Wbudowany system sztywnego ograniczenia podaży, przy jednocześnie stale wzrastającym popycie. Popyt na bitcoina naszym zdaniem stale będzie rósł, wraz z ciągle zwiększającą się świadomością ludzi o jego istnieniu. Bardzo ważną rolę w tym przypadku odgrywa zdecentralizowanie tego środka płatniczego, a także anonimowość jego posiadania i obracania. Ta praktycznie zapewnia brak możliwości jednoznacznego ustalenia, kto jest posiadaczem waluty o danym adresie.

Czy dla bitcoina istnieje w ogóle jakieś niebezpieczeństwo? Mało prawdopodobne, jednak mimo wszystko trzeba na to pytanie odpowiedzieć twierdząco. Może się przecież wydarzyć, że wszystkie kraje zakażą transakcji przy pomocy kryptowalut. Naszym zdaniem jednak będzie inaczej i cyfrowy środek płatniczy będzie stale zyskiwał na popularności.

Tagi
Pokaż więcej

kryptowaluciarz

kryptowaluciarz.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Close
Przejdź do paska narzędzi