News Room

Bitbay nie będzie już polską giełdą

Ceo Bitbay, podczas wczorajszego spotkania Kongresu Bitcoin oficjalnie potwierdził wcześniejsze domysły, firma nie będzie stała już pod szyldem Polski. Największa polska giełda zmienia barwy na maltańskie. Malta jest jednym z państw, które najbardziej wspiera branżę kryptowalut. Takiego scernarisza spodziewaliśmy się już od dawna, w związku z ciągłymi restrykcjami stawianymi przez Komisję Nadzoru Finansowego. Polskie uregulowanie prawne do tej pory mimo nielicznym regulacjom prawnym nadal nie sprzyja takim siedzibom jak Bitbay. Sylwester Suszek dba o interesy swojej firmy, dokonał ruchu który z pewnością pozwoli skupić się jego pracownikom na zarządzaniu giełdą, a nie rozmyślaniem jak skutecznie próbować forsować kłody rzucane z strony naszego kraju.

Niestety taka decyzja, to również ogromna strata dla naszego państwa. Prezes BB przez dłuższy czas starał się walczyć z wiatrakami i wpływać na uregulowanie prawne kryptowalut w Polsce. Na licznych spotkaniach, zawsze starał się przedstawiać swoje stanowisko i proponować rozwiązania które w przyszłości zaowocowałyby rozwijaniem technologii przyszłości – blockchain. Miejmy nadzieję, że mimo tego iż jego siedziba firmy zmienia barwy, nadal będzie starał się udzielać w tematyce krypto naszego państwa. Warto dodać, że to ogromna strata pieniężna dla Polski, od teraz kapitał będzie kierowany do Malty.

Reasumując, głównym powodem wyniesienia się Bitbay-a z naszego państwa są ciągłe nieuregulowania prawne, jak i stosowane pisma w jego stronę. Próba nakładania kar, dodatkowych obowiązków, wpłynęło to między innymi na zawieszanie w serwisie rachunków banakowych prowadzonych w Euro i Dolarach. To jednak tylko nieliczne zmiany, które mogliśmy zauważyć my gołym okiem, o jakiej części z nich nie wiemy i się nie dowiemy pozostanie pewnie tajemnicą.

Podkreślmy raz jeszcze, że to kolejny ogromny cios w branżę rozwoju krypotwalut w Polsce. Może nareszcie teraz polscy urzędnicy odpowiedzialni za instytucje finansowe dostrzegą, że coś jest nie tak?  Warto zaprzestać blokowania innowacyjnego rynku technologii blockchain, zmienić prawo tak by to do nas inne giełdy zechciały przenieść swoje siedziby, a nie na odwrót.

Jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie? Czy uważacie przeniesienie Bitbay na Maltę za słuszne rozwiązanie?

 

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

37
Close
Przejdź do paska narzędzi